صفحه اصلی > ثبت نام ها 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب و تربیت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه
مدیر مشاوره و خانواده

کارگاه آموزش پیش از ازدواج (PME) برای هزار نفر طلاب مجرد برگزار می‌شود.

معاونت تهذیب و تربیت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و معاونت خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات به منظور برگزاری دوره‌های آموزش پیش از ازدواج (PME)  برای طلاب مجرد تفاهم همکاری امضا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی مدیر مشاوره و خانواده معاونت تهذیب و تربیت ضمن بیان لزوم آموزش های پیش از ازدواج و تاثیر آن در کاهش نارضایتی زناشویی و طلاق در جامعه اعلام کرد به منظور ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج و توانمندسازی طلاب جهت انتخاب به‌موقع و مناسب، تصمیم به برگزاری دوره‌های آموزش پیش از ازدواج (PME) برای طلاب مجرد گرفته شد.

برای تحقق این تصمیم، جلسات متعددی بین مدیریت مشاوره و خانواده معاونت تهذیب و تربیت مرکز مدیریت و مدیریت خانواده و تعالی مرکز خدمات برگزار که در نهایت منجر به انعقاد تفاهمنامه همکاری بین این دو مرکز حوزوی گردید.

وی افزود: در تاریخ 23 دی ماه جلسه ای با حضور حجج اسلام آقایان حمید ملکی معاون تهذیب و تربیت مرکز مدیریت، جدیری معاون خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات، سید حسین حیدری مدیر کل مشاوره و تعالی، هاشمی مسئول اداره خانواده مرکز خدمات و قابل کارشناس مسئول خانواده مرکز مدیریت در محل معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه برگزار و تفاهمنامه نهایی به امضای معاونان محترم دو مرکز رسید.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین جدیری با بیان اینکه ازدواج و تشکیل خانواده مقوله‌ای بسیار حساس و مهم در هر جامعه‌ای است، گفت: اقدام به موقع، آگاهانه و سنجیده در ازدواج، منجر به تشکیل خانواده موفق شده و از آسیب‌های بعدی بسیاری پیشگیری می‌کند و آمارها و پژوهش‌های علمی نیز مؤید این مطلب است.

وی با اشاره به لزوم تعامل مراکز و سازمان‌های حوزوی برای استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر برای پیش برد اهداف فرهنگی، آموزشی و مهارتی در جامعه هدف گفت: طلاب و روحانیون الگوی خانواده اسلامی در جامعه هستند و مرجعیت دینی و اخلاقی مردم را به عهده دارند و داشتن خانواده‌ای موفق در مرحله اول به انتخاب صحیح و آگاهانه نیازمند است که بخش قابل توجهی از این آگاهی و مهارت، در این دوره‌ها ارائه می‌شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ملکی نیز ضمن ابراز خرسندی از این همکاری، هم‌افزایی بیشتر میان مراکز حوزوی جهت فراگیر شدن آموزش به طلاب را خواستار شد و افزود: معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه با تمام سرمایه‌های انسانی خود آمادگی خدمت به طلاب عزیز در بحث آموزش پیش از ازدواج و عرصه‌های دیگر را دارد.

گفتنی است: در گام نخست اجرای این طرح حدود هزار نفر از طلاب برادر و خواهر استان قم و همدان تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

تذکرات:

- شرایط شرکت در کارگاه: طلاب مجرد- سن20 تا 30 سال- غیر شاغل و دارای پرونده فعال مرکز خدمات

- پرداخت مبلغ از طرف طلبه 80.000 ریال جهت ثبت نام (80 درصد هزینه برگزاری دوره توسط مرکز خدمات و معاونت تهذیب و تربیت پرداخت می‌شود)

- ثبت نام از طریق سامانه سخا / خانواده و امور فرهنگی/ کارگاه مشاوره

- در صورت تمایل به برگزاری کارگاه در مدارس علمیه به صورت گروهی، با شماره 37255890 داخلی 581 تماس حاصل فرمایید.


٠٨:٠١ - 1398/11/02    /    شماره : ٤١١٣٨١    /    تعداد نمایش : ٢٧١٠


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1398/11/24 8:38
0
0
عالی
کاربر مهمان
1398/11/15 13:56
0
2
سلام علیکم، از خدمات مرکز متشکرم. ای کاش این جلسات برای مدارس علمیه خراسان رضوی برگذار شود. و چه بهتر که رایگان باشد، چون متاسفانه تاکنون هر کارگاه یا جلساتی که بدرد بخور است را شهریه می‌گیرند‌. یا فقط برای طلاب آقا رایگان میکنند برای خانمها هزینه باید پرداخت شود، مگر کلاس های آشپزی و سفره آرایی که خانمها طلبه خداروشکر خیلی بهتر از آموزش کلاسها مهارت دارند.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج