صفحه اصلی > ثبت نام ها 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیریت قرآن و حدیث

افتتاحیه دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم

حجت الاسلام سید حسن حسینی در مراسم افتتاحیه دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم که در مدرسه علمیه امام علی بن موسی علیه السلام برگزار شد ضمن تبریک میلاد امام رضا سلام الله علیه گفت: راهنمای خوب کسی است که علاوه بر آسانی های راه، سختی های آن را هم به ما بگوید؛ برای سالم رسیدن به مقصد هم باید در بعد شناخت و معرفت و هم در بُعد عمل به رشد برسیم.

مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه های علمیه تصریح کرد: عمل کردن به آنچه فهمیده ایم ممکن است با موانعی همراه باشد؛ لذا باید این موانع را بشناسیم و برای مواجهه با آن ها برنامه ریزی نماییم.

وی افزود: اگر بخواهیم جدول برنامه ریزی روزانه برای فعالیت های خود طراحی کنیم می بایست بررسی نماییم چه زمان هایی و به چه مقدار ارتباط با خدا برای ما حاصل شده است؛ توحید باید در تمام رفتارهای شبانه روز ما باشد.

حجت الاسلام حسینی بیان داشت: انسان پس از دستیابی به موفقیت باید مراقبه جدی داشته باشد که تشویق ها و تحسین های دیگران او را مغرور و دچار غفلت نکند.

وی گفت: باید در قدم های اولیه به کمیت ارتباط با خداوند دقت کنیم و در ادامه کیفیت این ارتباط را مورد توجه قرار دهیم.

مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه های علمیه اظهار کرد: قرائت و حفظ مقدمات ارتباط و انس با قرآن کریم و خداوند متعال هستند.

وی عنوان داشت: دوره هایی که از سوی مرکز قرآن معاونت تهذیب حوزه برگزار می شود هم به صورت حضوری و هم به شکل غیرحضوری هستند.

حجت الاسلام سمیعیان در مراسم افتتاحیه دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم که از سوی دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه های علمیه برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام رضا علیه السلام گفت: مدرسه مبارکه حضرت علی بن موسی علیه السلام مدرسه ای است که بحمدالله توانسته در طول سال های گذشته حافظان متعددی را تربیت نماید؛ این مدرسه از پیشگامان برنامه های قرآنی است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت علی بن موسی علیه السلام بیان داشت: ما در این مدرسه هر برنامه قرآنی که از سوی مرکز مدیریت طراحی شود را استقبال می کنیم و تمامی امکانات این مدرسه را در اختیار برگزارکنندگان آن ها قرار می دهیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت انس با قرآن کریم افزود: امیدواریم پایان این برنامه را درخشان و اثرگذار ببینیم و در سال های آینده نیز بتوانیم برگزاری این دوره ها را شاهد باشیم.

حجت الاسلام سمیعیان خاطرنشان کرد: بحمدالله در انتخابات ریاست جمهوری شاهد پیروزی بزرگ مردم شریف کشورمان بودیم.١٢:٢٩ - 1400/04/03    /    شماره : ٤١٨٢٢٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج