صفحه اصلی > معاونت تهذيب > نمایش متن کامل خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب و تربیت استان خوزستان

نیم‌نگاهی به برنامه‌های سفر ۴ روزه معاون تهذیب حوزه‌ به خوزستان

نیم‌نگاهی به برنامه‌های سفر ۴ روزه معاون تهذیب حوزه‌ به خوزستان

معاون تهذیب حوزه علمیه خوزستان، به تشریح برنامه‌های سفر چهار روزه حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور به استان خوزستان پرداخت.

حجت‌الاسلام محمد بزرگیان، معاون تهذیب حوزه علمیه خوزستان، با اعلام خبر سفر معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور به خوزستان، اظهارداشت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، در جریان بررسی روند فعالیت‌های تهذیبی مدارس علمیه، به استان خوزستان سفر کرده‌ است

دیدار معاون تهذیب حوزه‌های علمیه با آیت الله موسوی جزایری

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، با آیت‌الله موسوی جزایری، رئیس شورای حوزه علمیه خوزستان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، معاونت تهذیب حوزه علمیه خوزستان، در دیدار با آیت‌الله موسوی جزایری، به ارائه گزارشی از اقدامات معاونت تهذیب حوزه پرداخت و اظهارداشت: آنچه مدیریت کلان حوزه از معاونت تهذیب می‌خواهد، علاوه بر اخلاق و ترتیب، توجه به شخصیت طلبه به‌صورت جامع و متوازن است؛ به‌گونه‌ای که تمام ابعاد و ساحت آن کمالات و فضائل انسانی متناسب با مقاصد انقلاب اسلامی و عصر امام خمینی(ره) در وجود طلبه شکل گیرد.

وی تصریح کرد: یک طلبه به‌عنوان یک خروجی حوزه، باید در تمام ساحت‌ها و فضائل اخلاقی ممتاز و برجسته باشد؛ به همین دلیل برنامه‌های جامعی در معاونت تهذیب به‌صورت سراسری تدوین و پیاده‌سازی شده که استان خوزستان، یکی از استان‌های برتر در اجرای برنامه‌های تهذیبی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، محور برنامه‌های تهذیبی حوزه را اخلاق و تربیت عنوان کرد و گفت: این برنامه‌ها در سه ساحت «تربیت عملی» به معنای التزام کامل به شریعت، «تربیت اجتماعی» برای دغدغه‌مندی طلبه به انقلاب اسلامی و اهتمام به امور مسلمین و به‌عنوان مقدمه نیز «تربیت جسمی و زیستی» برای داشتن یک بدن سالم و چالاک در سطح مدارس علمیه سطح کشور دنبال می‌شود.

وی افزود: تربیت علمی و تا حدود عقلانی توسط معاونت آموزش و پژوهش انجام می‌شود، ولی آماده کردن طلبه برای یک خدمت خالصانه، مجاهدانه و مؤمنانه، بر عهده معاونت تهذیب است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم‌زاده نوری، در پایان سخنان خود، محور برنامه‌های اصلی معاونت تهذیب حوزه را در سه زمینه «اخلاق و تربیت»، «قرآن و عترت» و «مشاوره» بیان کرد و گفت: این مسیر در زمان تصدی معاونان سابق آغاز شده و به حول قوه الهی تلاشمان این است که این مسیر را با قوت بیشتری ادامه دهیم

آیت‌الله موسوی جزایری نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده، یکی از ارکان اصلی تربیت طلاب را «معاونت تهذیب» عنوان کرد و بر لزوم تقویت مباحث اخلاقی در سطح حوزه‌های علمیه، تأکید کرد.

دیدار معاون تهذیب حوزه‌های علمیه با مدیر حوزه علمیه خوزستان

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور، در دومین روز از سفر چهار روزه خود به خوزستان، در جلسه ای با حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهرام پور، مدیر حوزه علمیه خوزستان، درباره برنامه ها و فعالیت های تهذیبی حوزه استان، گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات مدیر حوزه خوزستان، به اهمیت مباحث قرآنی اشاره کرد و اظهار داشت: انس با قرآن در تحصیل، تهذیب و تبلیغ طلاب بسیار مؤثر بوده و بهترین وسیله‌ ارتباطی طلاب با مردم همین معارف قرآنی است.

وی در ادامه خواستار تشکیل و تقویت شورای تهذیبی در مدیریت حوزه علمیه خوزستان و قرآنی شدن مدارس علمیه استان شد.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهرام پور، مدیر حوزه علمیه خوزستان هم ضمن خوش‌آمد گویی به حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، بیان کرد: متأسفانه کرونا مشکلات و ضربات زیادی به بحث آموزش و تهذیب طلاب وارد کرده که نیاز است معاونت تهذیب برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهد.

مدیر حوزه علمیه خوزستان، در ادامه ضمن قدردانی از حجت‌الاسلام بزرگیان، معاون تهذیب استان خوزستان، گفت: بحمدالله اقدامات مطلوبی در سطح این معاونت انجام شده که جا دارد از تلاش‌های صورت گرفته، تقدیر و تشکر کنم.

وی در پایان خواستار پشتیبانی و حمایت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه کشور از فعالیت‌های تهذیبی استان خوزستان شد و تصریح کرد: با توجه به وسعت استان خوزستان و تعداد بالای مدارس علمیه، لازم است که مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه توجه ویژه‌ای به فعالیت‌های تهذیبی مدارس علمیه استان خوزستان اعم از اعزام اساتید اخلاق و قران داشته باشد.

برگزاری دوره دانش‌افزایی مدیران و معاونین تهذیب حوزه علمیه خوزستان

دوره دانش‌افزایی مدیران و معاونین تهذیب حوزه علمیه خوزستان، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در محل سالن اجتماعات دارالقرآن تبلیغات اسلامی خوزستان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام بزرگیان، معاون تهذیب حوزه علمیه خوزستان، ضمن خیرمقدم به مدیران و معاونین تهذیب، لازمه تقویت علمی طلاب را اجرای فعالیت‌های تهذیبی برشمرد و بر لزوم استمرار جلسات اخلاق در سطح مدارس علمیه تأکید کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری این کارگاه در راستای همفکری و تبادل نظر برای اجرای بهتر برنامه‌های کلان معاونت تهذیب است، گفت: امید است با همفکری و تضارب آراء مدیران مدارس، تلاش کنیم به‌صورت همسان بنیان‌های اخلاقی و رفتاری طلاب را ارتقاء دهیم.

همچنین در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهرام پور، مدیر حوزه علمیه خوزستان، گفت: یکی از موضوعاتی که به‌عنوان چالش پیش روی مدیران مدارس علمیه قرار گرفته، اتفاقی است که موضوع کرونا برای مدارس، طلاب و اساتید ایجاد کرده و طبیعتاً در سبک مدیریتی ما باید ایجاد تحولاتی شود که بتواند این دوره را خوب مدیریت و پیشرانی مدارس را شکل داد.

وی گفت: متأسفانه با حاکم شدن فضای کرونایی در جامعه آسیب‌هایی گریبان گیر طلاب شده که یکی از آن‌ها استفاده بی‌رویه و بی‌مورد از فضای مجازی است؛ به همین دلیل باید تلاش کرد با مدیریت صحیح از این وضعیت بیرون آمد.

پس از سخنان مدیر حوزه علمیه خوزستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور به‌صورت مشروح در رابطه با اقدامات پیش روی معاونت مربوطه سخنرانی کرد.

لازم به ذکر است در پایان این کارگاه، هر یک از مدیران و معاونین تهذیب نظرات و پیشنهادات خود را به‌صورت جداگانه مطرح کردند.

نشست مشترک سرپرست حوزه علمیه خواهران استان خوزستان با معاون محترم تهذیب

نشست مشترک سرپرست حوزه علمیه خواهران استان خوزستان با حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور، در اهواز برگزار شد.

در این جلسه خانم مطوس، سرپرست حوزه علمیه خواهران استان خوزستان، در گزارشی به بیان فعالیت‌ها و برنامه‌های تهذیبی مدارس علمیه خواهران خوزستان پرداخت.

در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، رهنمودها و پیشنهادهایی به‌منظور تربیت طلاب و کادر مدارس علمیه ارائه کرد.

نشست معاون تهذیب حوزه با نماینده ولی‌فقیه در خوزستان

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور، با حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی فرد، نماینده ولی‌فقیه در خوزستان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های تهذیب و برگزاری دروس اخلاق در سطح مدارس علمیه کشور خبر داده و بیان کرد: بحمدالله با تلاش‌های صورت گرفته موفق شدیم در تمامی روزهای هفته درس اخلاق به‌صورت ثابت در مدارس علمیه کشور برگزار گردد.

همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی فرد نیز به‌ضرورت پرداختن به نماز اول وقت و برگزاری دروس اخلاق در مدارس علمیه تأکید کرده و خواستار راه‌اندازی مرکز خانواده در اهواز شدند.

بر اساس این گزارش، پس از سخنان نماینده ولی‌فقیه در خوزستان، مقرر شد که شورای تهذیب و تعلیم و تربیت استان با حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی فرد به‌صورت ماهانه تشکیل گردد و همچنین مکانی مستقل هم برای مرکز امور خانواده با همکاری دفتر نماینده ولی‌فقیه و حوزه علمیه خوزستان، تدارک دیده شود

دیدار با طلاب و مدیران مدارس

حجت‌الاسلام بزرگیان ادامه داد: نشست با مدیر و معاونان حوزه علمیه خوزستان برنامه صبح روز سه‌شنبه در محل مدیریت حوزه خوزستان ، حضور در مدرسه علمیه الغدیر و استماع گزارش فعالیت های قرانی آن مدرسه ، دیدار با طلاب مدارس علمیه اهواز در مسجد اعظم ، دیدار با برخی مدیران مدارس علمیه، شرکت در دوره دانش‌افزایی مدیران و معاونان تهذیب مدارس علمیه اهواز، سخنرانی در همایش تحکیم و تعالی خانواده و حضور در دوره دانش‌افزایی مدیران و معاونین تهذیب مدارس علمیه خوزستان، از دیگر برنامه‌های سفر چهار روزه حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم زاده نوری در سفر به خوزستان بود.١١:٠٠ - 1400/09/16    /    شماره : ٤١٩٢٨٣    /    تعداد نمایش : ١٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج