صفحه اصلی > معاونت تهذيب > نمایش متن کامل خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب و تربیت استان گیلان

دارالقرآن حوزه علمیه استان گیلان تأسیس شد

معاون تهذیب حوزه علمیه استان گیلان از برگزاری جلسه دارالقرآن حوزه استان با هدف ترویج فرهنگ قرآنی خبر داد.

حجت‌الاسلام محسنی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در گیلان، با اشاره به اهمیت تأسیس مدارس قرآنی، گفت: در حال حاضر حوزه علمیه شهرستان آستانه اشرفیه به عنوان مدرسه قرآنی در استان گیلان شناخته می‌شود.

معاون تهذیب حوزه علمیه گیلان ادامه داد: هدف از تاسیس مدارس قرآنی توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی و روایی در حوزه‌های علمیه است.

وی، پایش صحت قرائت نماز و قرآن طلاب مدارس را کار زیربنایی دانست و افزود: استفاده بهینه طلاب از فرصت‌ها از اهداف تشکیل دارالقرآن استانی است.

حجت الاسلام محسنی، یکی دیگر از اهداف تشکیل دارالقرآن استانی را برنامه‌ریزی پیرامون معرفت و بصیرت قرآنی طلاب و شناسایی چهره‌های قرآنی اعم از حافظان، قاریان و پژوهشگران قرآنی اعلام کرد.

برنامه ها و فعالیت‌های تهذیبی حوزه علمیه گیلان بررسی شد

جلسه معاونین تهذیب مدارس علمیه استان گیلان با حضور حجت الاسلام محسنی، معاون تهذیب حوزه علمیه استان، امروز در مدیریت حوزه علمیه گیلان برگزار گردید.

معاون تهذیب حوزه علمیه گیلان درباره این نشست گفت: در این جلسه درباره عملکرد تهذیبی مدارس استان، اعم از برگزاری درس اخلاق، کلاس‌های قرآن و نماز و ... بحث و گفت‌وگو شد.

وی در مورد مطالبات معاونین تهذیب از بسیج طلاب، افزود: بسیج طلاب به پایگاه‌های خود در مدارس بودجه‌ای اختصاص دهد. همچنین مقرر شده است که کارهای بسیج را معاون تهذیب هر مدرسه انجام دهد.

حجت الاسلام محسنی گفت: در این جلسه مصوبات قبلی که در مورد پایش قرآنی طلاب به تصویب رسیده بود بررسی شد و قرار شد طلاب خود را برای پایش قرآنی آماده کنند، زیرا در این مصوبه آمده است که حق ورود به پایه‌های بالاتر، قبول شدن در پایش قرآنی است.١١:٤٧ - 1400/09/13    /    شماره : ٤١٩٢٨٩    /    تعداد نمایش : ١٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج