صفحه اصلی > معاونت تهذيب > نمایش متن کامل خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه قزوین

تهذیب اولویت اصلی حوزه های علمیه است

مدیر حوزه علمیه قزوین گفت:  با توجه به فرصت خوب تحصیلی که امروز در حوزه های علمیه به وجود آمده طلاب باید با جدیت و تلاش در زمینه تحصیل علم و اخلاق  گام بردارند، چرا که تهذیب اولویت اصلی حوزه های علمیه است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی سبحانی نیا، در جمع شورای تهذیب مدارس علمیه استان قزوین، گفت: خوشبختانه فعالیت ها و برنامه های خوبی برای طلاب در رابطه با تهذیب در مدارس علمیه قزوین شکل گرفته که باید این فعالیت ها بیش از پیش استمرار داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه ها این است که بتوانیم جلسات شورای تهذیب مدارس را به صورت ماهانه برگزار کنیم تا با همدلی و همفکری برنامه های خوبی در راستای تهذیب و اخلاق طلاب اجرا شود.

مدیر حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه طلبه باید بداند که تهذیب و تحصیل راه پیشرفت در حوزه‌های علمیه است، عنوان کرد: طلاب باید نسبت به تهذیب نفس و اخلاق احساس ضرورت کنند تا بتواند مصمم قدم در این راه بردارد.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا بیان کرد: در دوسال اخیر جلسات خوبی بین مدیران مدارس علمیه قزوین به صورت ماهانه تشکیل شد که اثرات خوبی به همراه داشت.

مدیر حوزه علمیه قزوین بیان کرد: با توجه به فرصت تحصیلی که امروز در حوزه های علمیه به وجود آمده، امید است طلاب با جدیت و تلاش در زمینه تحصیل علم و اخلاق گام بردارند، چرا که امروز تهذیب اولویت اصلی حوزه های علمیه است.

وی ادامه داد: اگر به مسئله اخلاق بی توجهی شود تمامی تلاش ها در حوزه های علمیه برکت نخواهد داشت و به اهداف متعالی حوزه نائل نخواهیم شد.

مدیر حوزه علمیه قزوین در رابطه با طرح طلبه طراز انقلاب اسلامی، گفت: یکی از برنامه های جدی تربیت طلبه «طلبه در طراز انقلاب اسلامی» است تا این طریق پاسخ مناسبی به دغدغه مقام معظم رهبری داده باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا ادامه داد: تربیت و آموزش طلاب در حوزه های علمیه بر اساس آموزش در دو عرصه علم و عمل اثربخش است.

وی، تشکیل حلقه های بیان احکام شرعی در مدارس علمیه را با اهمیت دانست و بیان کرد: انتظار آحاد جامعه مردم از حوزه علمیه قزوین این است که طلاب بتوانند در بیان احکام شرعی و قرآن سرآمد باشند.

مدیر حوزه علمیه قزوین عنوان کرد: مسئولیت و رسالتی که مدیران، اساتید و طلاب بر عهده دارند، بسیار سنگین و به همان اندازه خطیر است. البته تلاش های آنان در نزد خداوند متعال بسیار ارزشمند است و ان شاء الله مأجور خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا به تبلیغات مسموم دشمنان نظام مقدس جمهوی اسلامی علیه ارزشها به خصوص روحانیت اشاره کرد و گفت: حرکت تبلیغاتی دشمنان در فضای مجازی در سطح وسیعی گسترش پیدا کرده است و هدف آنها این است که نه تنها مردم را از انقلاب و روحانیت نا امید، بلکه بدبین کنند، این در حالی است که روحانیت در همه عرصه‌ها در کنار مردم بوده و هیچ گاه خود را جدای از آنان نداسته و نمی‌داند.

مدیر حوزه علمیه قزوین همچنین به مدیران و مسئولین تهذیب مدارس علمیه قزوین توصیه کرد که ارتباط با دیگر نهادها از قبیل مدارس آموزش وپرورش را تقویت کنند.

در پایان این جلسه معاونین تهذیب مدارس علمیه قزوین گزارشی از فعالیت های خود ارائه دادند.

حلقه های قرآنی در مدارس علمیه قزوین تقویت شود

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی سبحانی نیا، در دیدار شورای معاونان تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه قزوین گفت: طلاب در یادگیری قرآن کریم جدیت داشته و همچنین در زمینه لحن، صوت و تجوید بیش از پیش تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: به طور کلی فعالیت ها و برنامه های قرآنی از اقدامات با ارزش و دینی است که خوشبختانه مسئولین تهذیب حوزه علمیه وبا همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین و برگزاری محافل قرآنی در این زمینه پیشگام است که جای تقدیر است.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا ادامه داد: برگزاری برنامه های قرآنی در مدارس حوزه علمیه قزوی میان طلاب باید افزایش یافته و طلابی که در این عرصه توانمند هستند به دیگران نیز باید آموزش دهند.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: آنچه که امروز برای مجموعه حوزه علمیه قزوین مایه دلگرمی است، برگزاری منظم فعالیت های قرآنی در شهر و مدارس علمیه بوده که تا امروز توانسته ایم برنامه‌های قرآنی را برای طلاب به صورت دقیق و منظمی داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا به تقویت بیش از پیش حلقه های قرآنی در مدارس علمیه قزوین تاکید کرد و افزود: مسئولین تهذیب مدارس و مدیران و اساتید باید بیش از پیش در تقویت و احیای حلقه های قرآنی در مدارس علمیه اهتمام جدی داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه قزوین عنوان کرد: آنچه که امروز برای جامعه اسلامی بسیار حائز اهمیت است که بتوانیم پیوند حوزه های علمیه با اقشار مختلف مردم در محافل قرآنی و جامعه بیش از پیش باشد، به خصوص پیوند حوزه علمیه با قاریان قرآنی باید تقویت شود.

وی ادامه داد: باید پیوند قرآن با اساتید قرآنی و روحانیت در محافل قرآنی بسیار مشهود باشد.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: برگزاری دوره دانش افزایی قرآنی برای ائمه جماعات مساجد برگزار شود، چرا که می تواند در آیند اثرات خوبی به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: دوره های آموزشی روانخوانی، تجوید، و قرائت باید از سوی معاونت تهذیب حوزه علمیه قزوین و فعالان عرصه قرآنی در مساجد تشکیل شود.١٣:٠٢ - 1400/10/05    /    شماره : ٤١٩٤١٦    /    تعداد نمایش : ٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج