بیانات مقام معظم رهبری


پیام به كنگره بزرگداشت مقام علمی آیت‌الله گلپایگانی

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به كنگره «فقیه آگاه»، بزرگداشت مقام علمی مرحوم آیت‌الله العظمی گلپایگانی، تاكید كردند: آن عالم بزرگوار از خصلت ها و خصوصیات برجسته ای برخوردار بود كه بارزترین آن، صلابت در امر دین و ایستادگی بر سر مواضعی است كه بر اساس تشخیص دین اتخاذ می نمودند.
متن پیام رهبر انقلاب كه صبح امروز (پنجشنبه) توسط حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبری در مركز فقهی ائمه اطهار(ع) قم قرائت شد، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مرحوم آیت‌الله العظمی آقای گلپایگانی در شمار برجسته‌ترین مراجع تشیع در نیم قرن اخیرند، دوران مرجعیت طولانی 32 ساله‌ی ایشان مشحون از فعالیت‌ها و اقداماتی است كه از یك مرجع ذی‌نفوذ و عظیم‌الشأن مورد انتظار است.
احداث مدارس و مساجد و بیمارستان و نمایندگی در خارج از كشور و ورود در عرصه‌ی نوآوری‌های خدماتی از قبیل كارهای رایانه‌ای و ساختن مدرَس مخصوص تدریس از جمله مجموعه كارهای برجسته آن مرحوم است.
به جز علم و تقوا كه شرط اصلی مرجعیت شیعه است، آن بزرگوار از خصلت‌ها و خصوصیات برجسته‌ای برخوردار بود كه بارزترین آن صلابت در امر دین و ایستادگی بر سر مواضعی است كه بر اساس تشخیص دین اتخاذ می‌نمودند.
رحمت خدا بر این عالم بزرگوار و جزاه الله عن العلم واهله خیرالجزاء.
سید علی خامنه‌ای

17 آبان 91